Ana Sayfa > SSS

FAQ

Rezervasyon talebi ve tura katılım

Q. Tur rezervasyonu ve tura katılımı açıklayabilir misiniz ?

İşlem sırasını görmek ve daha fazla bilgi edinmek için linke tıklayınız lütfen. ( )

E-bilet hakkında

Q. E-bilet nedir ?

Rezervasyon anında elektronik olarak bilgisayar sisteminde depolanan tüm seyahat bilgi, veri ve çizelgesinin elektronik posta ile gönderilebilir halidir. Rezervasyon ve ödeme prosedürleri bilette yazılı olduğu şekilde geçerlidir. Uçuş için check-in işlemlerini havayolu kontuarlarında resimli kimlik belgeniz ile yapabilirsiniz ayrıca isterseniz e-bileti yazdırıpcı ile çıkartıp check-in işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Uçak bileti rezervasyonu

Q. Acenteniz vasıtası ile uçak bileti satın alabilirmiyiz ?

Evet, Overseas Tourism web sitesi aracılığı ile yurt içi ve yurt dışı uçak biletlerini rezerve eder, satın alabilirsiniz.

Q. Pasaport veya kimlik ibraz etmeden biler satın alınabilir mi ?

Bilet rezerve ederken ve satın alırken pasaport veyahut kimlik ibraz etmek zorunda değilsiniz. Bazı havayolu şirketleri pasaport ve kimlik numaralarınız isteyebilirler. Uçuş öncesi biniş kartı almak için kimlik ibraz etmek zorunludur.

Q. Uçak biletları için nasıl ve zaman ödeme yapmalıyım.

Ödemenin tamamının uçak bileti kesildiği anda kredi kartı, mail order veya havale yolu ile yapılması gerekmektedir.

Havalimanı check-in işlemleri

Q. Havanlimanında check-in işlemlerini nasıl gerçekleştireceğim ?

Check in işlemleri ve biniş kartınızı almak için; kimliğiniz ile birlikte havayolu kontuarlarına başvurmalısınız.

Q. Uçuştan ne kadar önce havalimanında olmalıyım ?

Dış hat uçuşlarda 2 saat, iç hat uçuşlarda ise en geç 1 saat kala havalimanında olup check in işlemleri için başvuru yapmalısınız.

Q. Uçuşum iptal olduğu taktirde ne olur ?

Öncelikle lütfen havayolu şirketi yetkilileri tarafından yapılan bilgilendirmeleri takip ediniz. Havayolu şirketi size aynı gün veya takip eden gündeki ilk uygun uçuşu kullanmanız için teklifte bulunabilir. Bunlardan her hangi birini kabul etmemeniz durumunda havayollu kaynaklı bir iptal söz konusu ise bilet ücretinizi geri iade alabilirsiniz. Prosedürler havayolu şirketlerine göre değişkenlik gösterebilir.

Kapadokya Sıcak Hava Balonu

Q. Balon uçuşu iptal olduğu taktirde ne olur ?

Kapadokya bölgesindeki bütün Balon uçuşları ancak Türk Hava Kurumu yetkililerinin uçuşa elverişli hava raporu olumlu ise gerçekleşebilir. THK hava ve rüzgar şartlarına göre bazı durumlarda bir gün veya uçuştan hemen önce uçuşları iptal edebilir. Bu gibi hava şartları kaynaklı iptallerde Balon ücreti size iade edilir.

Q. Kapadokya turu ve konaklamamı daha önceden rezerve ettiğim halde Balon rezervasyonu yapabilir miyim ?

Evet yapabilirsiniz;
İster Kapadokya'da ister farklı bir şehirdeyken tur satın alma olmaksızın uçuştan 1 gün öncesine kadar Balon rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

Turlar hakkında

Q. Seyahatim sırasında her hangi bir sorun olduğunda ne yapmalıyım?

Türkiye ve yurtdışı seyahatleriniz sırasında tur programınız en altında belirtilmiş olan telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz. 7/24 bizi çekinmeden arayabilirsiniz.

Q. Turlarınızdaki konaklama otellerini kendim seçebilir miyim?

Turlarımızdaki konaklamalarınız için istediğiniz otelleri seçebilirsiniz. Oteller arası fiyat farklılıkları tur fiyatlarınıza yansıtılır.

Q. Nasıl ve ne zaman tur ödemesini yapmalıyım ?

Tüm tur ve hizmet ödemeleri en fazla iki aşamada yapılabilir. Rezervasyon anında toptal tutara göre bir ön ödeme yapılmalıdır. Kalan miktar tur veya hizmet öncesi yapılmalıdır.

Q. Tur rezervasyonumu iptal ettiğim taktirde her hangi bir iptal cezası ödermiyim ?

Rezervasyonunuzu iptal etmek istediğini tarih ve iptal şartlarına göre, iptal cezası uygulanabilir.

OTEL REZERVASYONU

Çirağan Sarayı Kempinski İstanbul
Çırağan Sarayı Kempinski İstanbul 19.AVRUPA YAKASI

Legacy Ottoman Otel
Adına yaraşır bir tesis olan Legacy Ottoman, İstanbul’un Eminönü semtinde, Bizans tarzı tarihi bir binada hizmet vermektedir.AVRUPA YAKASI

Grand Hyatt Istanbul
Şehrin merkezinde hizmet veren bu lüks İstanbul oteli,Taksim Meydanı’na ve ana kongre ve sergi merkezlerine yürüme mesafesindedir.AVRUPA YAKASI

MDC Cave Hotel
Situated in a historical building in rgps Old Town, this luxury cave hotel features panoramic valley views.KAPADOKYA Urgup

World Of Wonders Bodrum Resort
Each room is air-conditioned and feature a TV with multilingual channels and a comfortable armchair in the seating area.EGE BÖLGESİ

Cappadocia Cave Suites
Cappadocia Cave Suites offers deluxe cave rooms and suites in a warm and cosy design at an ideal, central location in Goreme.KAPADOKYA Göreme

UÇAK BİLETİ

KENDİ TATİLİNİZİ YARATIN

VİP HİZMET

TÜM HİZMETLER

OVERSEAS WEDDING

MERİH HOTEL

BLOG